# სახელი გვარი ქვეყანა ქალაქი თარიღი
32529 ელენე მაღრაძე 0 Tbilisi 2021-06-19
32528 ნინო ჯანანაშვილი საქართველო Tbilisi 2021-06-18
32527 თამარ ორველაშვილი საქართველო რუსთავი 2021-06-18
32526 ბექა ჩხეიძე Georgia თბილისი 2021-06-18
32525 გიორგი მოსიაშვილი საქართველო თბილისი 2021-06-18
32524 მანანა მატიაშვილი საქართველო თბილისი 2021-06-17
32523 ბექა შალამბერიძე საქართველო წყალტუბო 2021-06-17
32522 ნოდარ დიასამიძე 0 ბათუმი 2021-06-17
32521 giorgi sherazadishvili Sakartvelo tbilisi 2021-06-17
32520 გურამ სუთიძე საქართველო ბათუმი 2021-06-16
32519 ავთანდილ ფაშურიშვილი საქართველო თბილისი 2021-06-16
32518 Zura kachkachashvili Georgia Axalcixe 2021-06-15
32517 თამუნა ქიზინიძე საქართველო ბათუმი 2021-06-15
32516 ნინო ფოცხვერია საქართველო თბილისი 2021-06-15
32515 ირაკლი კირკიტაძე საქართველო Tbilisi 2021-06-15
32514 ლიკა ლომიძე Georgia tbilisi 2021-06-14
32513 მარი მინდიაშვილი საქართველო გორი 2021-06-13
32512 გამარჯვებულ ქალთა კლუბი გამარჯვებულ ქალთა კლუბი 0 თბილისი 2021-06-11
32511 Maia Kakauridze Sakartvelo Tbilisi 2021-06-10
32510 ირაკლი კიტეიშვილი საქართველო რუსთავი 2021-06-08
author image

გიგი  თევზაძე

დაიბადა 1967 წლის 22 ივნისს თბილისში. საშუალო სკოლის დამთავრების შემდეგ ჩააბარა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფილოსოფიის და ფსიქოლოგიის ფაკულტეტზე, რომელიც დაამთავრა 1989 წელს ფილოსოფიის მასწავლებლის კვალიფიკაციით. 1992 და 1997 წლებში, შესაბამისად, დაიცვა ფილოსოფიურ მეცნიერებათა კანდიდატის და ფილოსოფიურ მეცნიერებათა დოქტორის სამეცნიერო ხარისხი. 

მისი სამუშაო ისტორია მოიცავს სხვადასხვა გამოცდილებას, როგორებიცაა: საველე სამუშაო იშვიათი და გადაშენების პირას მყოფი ცხოველების აღდგენის ცენტრში (1985-1995), რეგიონული გაზეთის გამომცემელი (1987-1988), ლექტორი (1992-დან დღემდე), სამთავრობო რეფორმების კონსულტანტი (1995-1997 – UNDP, 2000-2001 – მსოფლიო ბანკი). სხვადასხვა წლებში ის მუშაობდა საქართველოს პარლამენტის კვლევითი დეპარტამენტის უფროსის (1997-2000), სახელმწიფო ანტიკორუფციული პოლიტიკის საკოორდინაციო საბჭოს წევრის (2001-2003), საქართველოს განათლების რეფორმის პროექტის დირექტორის (2004-2006), ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პირველი რექტორის (2006-2013) თანამდებობებზე; 2006 წელს საქართველოს მთავრობის ხელშეწყობითა და დავალებით დააარსა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი. სხვადასხვა წელს ეკავა სხვადასხვა უნივერსიტეტის პროფესორის თანამდებობა. 2006 წლიდან ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი და 4D კვლევების ინსტიტუტის დირექტორია.

არის 50-ზე მეტი სამეცნიერო სტატიის, 16 წიგნისა და რამდენიმე ათეული ბლოგის ავტორი ქართულ, ინგლისურ, გერმანულ, მაკედონიურ და რუსულ ენებზე. კვლევის სფეროებია - ფილოსოფია, სოციოლოგია, პოლიტიკური ანთროპოლოგია, განათლების პოლიტიკა, ევოლუციის თეორია, ეთნოეკოლოგია, ადამიანის გენეტიკა, სოციალური ნეირომეცნიერება და ტვინის კვლევა. 16 წიგნიდან 3 მხატვრული ლიტერატურის ჟანრისაა.