# სახელი გვარი ქვეყანა ქალაქი თარიღი
33045 Gela Shainidze Spain Madridi 2022-03-12
33044 მარინა ჯობავა Sweden Stockholm 2022-01-29
33043 Nino macharashvili macharashvili საქართველო tbilisi 2022-01-20
33042 სოფიო ტლაშადზე Sakartvelo Tbilisi 2021-12-03
33041 სალომე ჩაგანავა 0 თბილისი 2021-12-02
33040 თორნიკე შუკვანი Sakartvelo ბოლნისი 2021-12-01
33039 ზვიად ხუცურაული ხუცურაული Sakartvelo Tbilisi 2021-11-29
33038 Tamar Chiradze Sakartvelo Tbilisi 2021-11-20
33037 გიგა ნიქაბაძე საქართველო სამტრედია 2021-11-19
33036 Manama Beradze Sakartvelo T ilisi 2021-11-19
33035 პავლე ჭიღლაძე საქართველო ბათუმი 2021-11-15
33034 abo Shamugia El Salvador Zugidi 2021-11-14
33033 ილია მაზანიშვილი საქართველო თბილისი 2021-11-13
33032 ზაზა ხომასურიძე საქართველო საჩხერე 2021-10-25
33031 ილია კამკამიძე საქართველო ქუთაისი 2021-10-14
33030 ფიდანა ვალიევა საქართველო თბილისი 2021-09-08
33029 manana muladze Georgia senaki 2021-09-04
33028 Natia latsabidze 0 tbilisi 2021-07-12
33027 ეთერ ჭუმბურიძე საქართველო თბილისი 2021-07-12
33026 George Batsanadze Georgia Tbilisi 2021-07-12
author image

გიგი  თევზაძე

დაიბადა 1967 წლის 22 ივნისს თბილისში. საშუალო სკოლის დამთავრების შემდეგ ჩააბარა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფილოსოფიის და ფსიქოლოგიის ფაკულტეტზე, რომელიც დაამთავრა 1989 წელს ფილოსოფიის მასწავლებლის კვალიფიკაციით. 1992 და 1997 წლებში, შესაბამისად, დაიცვა ფილოსოფიურ მეცნიერებათა კანდიდატის და ფილოსოფიურ მეცნიერებათა დოქტორის სამეცნიერო ხარისხი. 

მისი სამუშაო ისტორია მოიცავს სხვადასხვა გამოცდილებას, როგორებიცაა: საველე სამუშაო იშვიათი და გადაშენების პირას მყოფი ცხოველების აღდგენის ცენტრში (1985-1995), რეგიონული გაზეთის გამომცემელი (1987-1988), ლექტორი (1992-დან დღემდე), სამთავრობო რეფორმების კონსულტანტი (1995-1997 – UNDP, 2000-2001 – მსოფლიო ბანკი). სხვადასხვა წლებში ის მუშაობდა საქართველოს პარლამენტის კვლევითი დეპარტამენტის უფროსის (1997-2000), სახელმწიფო ანტიკორუფციული პოლიტიკის საკოორდინაციო საბჭოს წევრის (2001-2003), საქართველოს განათლების რეფორმის პროექტის დირექტორის (2004-2006), ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პირველი რექტორის (2006-2013) თანამდებობებზე; 2006 წელს საქართველოს მთავრობის ხელშეწყობითა და დავალებით დააარსა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი. სხვადასხვა წელს ეკავა სხვადასხვა უნივერსიტეტის პროფესორის თანამდებობა. 2006 წლიდან ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი და 4D კვლევების ინსტიტუტის დირექტორია.

არის 50-ზე მეტი სამეცნიერო სტატიის, 16 წიგნისა და რამდენიმე ათეული ბლოგის ავტორი ქართულ, ინგლისურ, გერმანულ, მაკედონიურ და რუსულ ენებზე. კვლევის სფეროებია - ფილოსოფია, სოციოლოგია, პოლიტიკური ანთროპოლოგია, განათლების პოლიტიკა, ევოლუციის თეორია, ეთნოეკოლოგია, ადამიანის გენეტიკა, სოციალური ნეირომეცნიერება და ტვინის კვლევა. 16 წიგნიდან 3 მხატვრული ლიტერატურის ჟანრისაა.