# სახელი გვარი ქვეყანა ქალაქი თარიღი
32509 Jeri Dzuari Georgia ლანჩხუთი 2021-06-08
32508 ირაკლი ზაქარეიშვილი საქართველო თბილისი 2021-06-07
32507 ლალი კეშელავა საქართველო თბილისი 2021-06-07
32506 გუგა თვალაბეიშვილი Georgia ქუთაისი 2021-06-07
32505 გიორფი ნარიმანიძე საქართველო თბილისი 2021-06-07
32504 დავით გოგოჩიშვილი საქართველო Tbilisi 2021-06-06
32503 თამო გელაშვილი გელაშვილი საქართველო თბილისი 2021-06-06
32502 გიორგი ძველიშვილი საქართველო თბილისი 2021-06-06
32501 ერეკლე მიქელაძე საქართველო თბილისი 2021-06-06
32500 ლიზი ლაღაძე საქართველო ქუთაისი 2021-06-05
32499 გიორგი გიორგაძე საქართველო თბილისი 2021-06-04
32498 თამარ მერაბიშვილი საქართველო ოზურგეთი 2021-06-04
32497 ალექსანდრე ჩიხრაძე საქართველო ბოლნისი 2021-06-04
32496 ვაჩე გვენეტაძე საქართველო ქუთაისი 2021-06-04
32495 ელენე ანდრიაშვილი საქართველო თბილისი 2021-06-04
32494 nino ugrekhelidze საქართველო თბილისი 2021-06-04
32493 ნინო ხარჩილავა 0 თბილისი 2021-06-04
32492 გიორგი შარვაძე საქართველო ქუთაისი 2021-06-04
32491 ფრიდონი მუმლაური საქართველო თბილისი 2021-06-04
32490 მარიამი ბერიძე საქართველო თბილისი 2021-06-03
author image

გიგი  თევზაძე

დაიბადა 1967 წლის 22 ივნისს თბილისში. საშუალო სკოლის დამთავრების შემდეგ ჩააბარა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფილოსოფიის და ფსიქოლოგიის ფაკულტეტზე, რომელიც დაამთავრა 1989 წელს ფილოსოფიის მასწავლებლის კვალიფიკაციით. 1992 და 1997 წლებში, შესაბამისად, დაიცვა ფილოსოფიურ მეცნიერებათა კანდიდატის და ფილოსოფიურ მეცნიერებათა დოქტორის სამეცნიერო ხარისხი. 

მისი სამუშაო ისტორია მოიცავს სხვადასხვა გამოცდილებას, როგორებიცაა: საველე სამუშაო იშვიათი და გადაშენების პირას მყოფი ცხოველების აღდგენის ცენტრში (1985-1995), რეგიონული გაზეთის გამომცემელი (1987-1988), ლექტორი (1992-დან დღემდე), სამთავრობო რეფორმების კონსულტანტი (1995-1997 – UNDP, 2000-2001 – მსოფლიო ბანკი). სხვადასხვა წლებში ის მუშაობდა საქართველოს პარლამენტის კვლევითი დეპარტამენტის უფროსის (1997-2000), სახელმწიფო ანტიკორუფციული პოლიტიკის საკოორდინაციო საბჭოს წევრის (2001-2003), საქართველოს განათლების რეფორმის პროექტის დირექტორის (2004-2006), ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პირველი რექტორის (2006-2013) თანამდებობებზე; 2006 წელს საქართველოს მთავრობის ხელშეწყობითა და დავალებით დააარსა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი. სხვადასხვა წელს ეკავა სხვადასხვა უნივერსიტეტის პროფესორის თანამდებობა. 2006 წლიდან ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი და 4D კვლევების ინსტიტუტის დირექტორია.

არის 50-ზე მეტი სამეცნიერო სტატიის, 16 წიგნისა და რამდენიმე ათეული ბლოგის ავტორი ქართულ, ინგლისურ, გერმანულ, მაკედონიურ და რუსულ ენებზე. კვლევის სფეროებია - ფილოსოფია, სოციოლოგია, პოლიტიკური ანთროპოლოგია, განათლების პოლიტიკა, ევოლუციის თეორია, ეთნოეკოლოგია, ადამიანის გენეტიკა, სოციალური ნეირომეცნიერება და ტვინის კვლევა. 16 წიგნიდან 3 მხატვრული ლიტერატურის ჟანრისაა.