# სახელი გვარი ქვეყანა ქალაქი თარიღი
32489 ანა ცინცაძე საქართველო თბილისი 2021-06-03
32488 Luka Loria Georgia Tbilisi 2021-06-03
32487 ალონზო მოზლი საქართველო თბილისი 2021-06-03
32486 გიორგი სიორდია საქართველო თბილისი 2021-06-02
32485 ანა აფციაური საქართველო თბილისი 2021-06-02
32484 რუსუდან კობზონაძე საქართველო თბილისი 2021-06-02
32483 სოფო პეტრიაშვილი საქართველო თბილისი 2021-05-29
32482 ანზორ ბალუაშვილი საქართველო თბილისი 2021-05-29
32481 გვანცა ვაჩაძე საქართველო ამბროლაური 2021-05-29
32480 ვახტანგ ბარათაშვილუ საქართველო თბილისი 2021-05-29
32479 ლალი ნათელაშვილი Georgia tbilisi 2021-05-28
32478 ნანა ბერია საქართველო თბილისი 2021-05-28
32477 Lasha Gio Latsabidze Georgia Tbilisi 2021-05-28
32476 nika khachidze Georgia Tbilisi 2021-05-28
32475 მარიამ კანკაძე Georgia თბილისი 2021-05-28
32474 Tamar shotadze საქართველო საქართველოს მაშტაბით 2021-05-28
32473 Luka Galdava საქართველო თბილისი 2021-05-28
32472 გიორგი გორგაძე საქართველო თბილისი 2021-05-28
32471 davit gelashvili საქართველო Tbilisi 2021-05-28
32470 ანა ხაბულიანი საქართველო თბილისი 2021-05-28
author image

გიგი  თევზაძე

დაიბადა 1967 წლის 22 ივნისს თბილისში. საშუალო სკოლის დამთავრების შემდეგ ჩააბარა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფილოსოფიის და ფსიქოლოგიის ფაკულტეტზე, რომელიც დაამთავრა 1989 წელს ფილოსოფიის მასწავლებლის კვალიფიკაციით. 1992 და 1997 წლებში, შესაბამისად, დაიცვა ფილოსოფიურ მეცნიერებათა კანდიდატის და ფილოსოფიურ მეცნიერებათა დოქტორის სამეცნიერო ხარისხი. 

მისი სამუშაო ისტორია მოიცავს სხვადასხვა გამოცდილებას, როგორებიცაა: საველე სამუშაო იშვიათი და გადაშენების პირას მყოფი ცხოველების აღდგენის ცენტრში (1985-1995), რეგიონული გაზეთის გამომცემელი (1987-1988), ლექტორი (1992-დან დღემდე), სამთავრობო რეფორმების კონსულტანტი (1995-1997 – UNDP, 2000-2001 – მსოფლიო ბანკი). სხვადასხვა წლებში ის მუშაობდა საქართველოს პარლამენტის კვლევითი დეპარტამენტის უფროსის (1997-2000), სახელმწიფო ანტიკორუფციული პოლიტიკის საკოორდინაციო საბჭოს წევრის (2001-2003), საქართველოს განათლების რეფორმის პროექტის დირექტორის (2004-2006), ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პირველი რექტორის (2006-2013) თანამდებობებზე; 2006 წელს საქართველოს მთავრობის ხელშეწყობითა და დავალებით დააარსა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი. სხვადასხვა წელს ეკავა სხვადასხვა უნივერსიტეტის პროფესორის თანამდებობა. 2006 წლიდან ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი და 4D კვლევების ინსტიტუტის დირექტორია.

არის 50-ზე მეტი სამეცნიერო სტატიის, 16 წიგნისა და რამდენიმე ათეული ბლოგის ავტორი ქართულ, ინგლისურ, გერმანულ, მაკედონიურ და რუსულ ენებზე. კვლევის სფეროებია - ფილოსოფია, სოციოლოგია, პოლიტიკური ანთროპოლოგია, განათლების პოლიტიკა, ევოლუციის თეორია, ეთნოეკოლოგია, ადამიანის გენეტიკა, სოციალური ნეირომეცნიერება და ტვინის კვლევა. 16 წიგნიდან 3 მხატვრული ლიტერატურის ჟანრისაა.